Spis treści

Polskie firmy od lat stawiają na innowacyjne technologie. Dotyczy to również oprogramowania czy też systemów ERP. Inwestycja w nie wiąże się z określonym wydatkiem. Ten można znacznie zredukować, korzystając z opcji dofinansowania ze środków państwowych. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. już niedługo przygotuje nową edycję projektu grantowego Dig.IT. Transformacja cyfrowa polskich MŚP. Sprawdź, na czym to polega.

Postępująca cyfryzacja polskich firm z sektora MŚP

Z roku na rok postępuje cyfryzacja polskich przedsiębiorców z sektora MŚP. Obejmuje ona m.in. wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych w obszarze zarządzania firmą, koordynacji produkcji czy też kanałów komunikacyjnych w Internecie. Prowadzi to do rozwoju polskich przedsiębiorstw oraz do zwiększenia ich konkurencyjności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Obecnie cyfryzacja to już nie tylko wybór. To tak naprawdę konieczność, jeżeli przedsiębiorstwo pragnie utrzymać lub rozwijać swoją pozycję na konkurencyjnym rynku. Coraz więcej biznesu przenosi się do sieci i dotyczy to również prowadzenia biznesu. Scyfryzowane przedsiębiorstwo zdecydowanie lepiej odnajduje się w takich realiach.

Państwowe wsparcie w postaci programu Dig.IT. Transformacja cyfrowa polskich MŚP

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. to instytucja, która od lat wspiera postęp technologiczny polskich firm z sektora MŚP. Czyni to we współpracy z Ministerstwem. Obecnie przedstawiciele ARP przygotowują się do uruchomienia kolejnej edycji projektu grantowego Dig.IT. Transformacja cyfrowa polskich MŚP. W jego ramach małe i średnie przedsiębiorstwa mogą skorzystać z dofinansowania z Funduszów Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027. Pozyskane w ten sposób środki można wydatkować m.in. na:

- wdrożenie systemu ERP w firmie;
- zakup licencji oprogramowania IT;
- prowadzenie szkoleń z obszaru IT;
- zakup niezbędnych środków trwałych.

To wszystko pomaga w wejściu z biznesem na wyższy poziom oraz w dostosowaniu go do współczesnych wymagań. Dodatkowym atutem dla właścicieli MSP w Polsce jest to, że w całym procesie transformacji cyfrowej nie są odosobnieni. Mogą korzystać ze wsparcia ekspertów z Agencji Rozwoju Przemysłu. Jako XLE Autoryzowany Partner evona365 oferujemy wsparcie doradcze obejmujące dobór modułów i funkcjonalności systemu ERP wdrażanego u naszych Klientów w ramach cyfryzacji. Obsługujemy również wdrożenia systemu enova365 wraz ze szkoleniami ze środków pozyskanych z grantu Dig.IT. Transformacja cyfrowa polskich MŚP.

Implementacja programu ERP ze środków z dofinansowania

Coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie programu ERP, który poprawia zarządzanie firmą oraz daje jej wiele korzyści. To przede wszystkim sprawniejszy obieg dokumentów, lepsza komunikacja oraz zwiększenie kontroli nad wieloma procesami. System ERP implementuje się po to, aby m.in.: poprawić kontrakt z Klientem, zwiększyć sprzedaż, zautomatyzować procesy i rozliczenia, wdrożyć analitykę biznesową, wykorzystywać rozwiązania chmurowe czy też lepiej zarządzać posiadanymi zasobami w oparciu o rozwiązania IT. Obecnie wdrożenie ERP możliwe jest w ramach pozyskanego dofinansowania.

Wdrożenia enova365 oferowane przez naszych ekspertów

Jako XLE od lat specjalizujemy się w implementacji systemu ERP enova365 u naszych Klientów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i wiedzę poparte skutecznymi wdrożeniami. Dokładnie zapoznamy się z Twoimi potrzebami oraz specyfiką prowadzonego przez Ciebie biznesu. Na tej podstawie zaproponujemy indywidualne wdrożenie, dostosowując zakres modułów systemu ERP. Ponadto piszemy własne dodatki do enova365 oraz szkolimy pracowników z obsługi systemu, będąc jego autoryzowanym partnerem. Wszystkie te usługi możemy świadczyć w oparciu o dofinansowanie pozyskane na cyfryzację firmy z sektora MŚP.

Zapraszamy do kontaktu

Zależy Ci na poprawie zarządzania firmę i na zwiększeniu jej wydajności? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do bezpośredniego kontaktu. Przedstawimy Ci różne możliwości współpracy i skutecznie przeprowadzimy Cię przez proces cyfryzacji przedsiębiorstwa oraz wdrożenie systemu ERP enova365.