Spis treści

Branża morska i stoczniowa z powodzeniem może wykorzystywać w codziennej pracy system ERP enova365. Pozwala on na usprawnienie wielu procesów wewnątrz organizacji, w tym m.in. automatyzuje obieg dokumentów czy też wystawianie faktur. To tylko kilka wybranych korzyści, które obserwujemy po wdrożeniach systemu enova365 u naszych Klientów z branży morskiej i stoczniowej. Sprawdź, jak udało nam się pomóc tym firmom i z jakimi wyzwaniami się mierzyliśmy.

Czym jest system ERP enova365?

System enova365 to nowoczesne oprogramowanie, które wykorzystywane jest m.in. do automatyzacji i cyfryzacji procesów zachodzących w przedsiębiorstwach. Program składa się z wielu modułów, których funkcjonalności oraz zakres dostosowuje się do swoich indywidualnych potrzeb. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej i bardziej kompleksowo zarządzać przedsiębiorstwem oraz zoptymalizować koszty jego prowadzenia. Dzięki enova365 w jednym miejscu ma się dostęp m.in. do: księgowości, modułów handlowych, procesów produkcyjnych czy też informacji kadrowych. Warto poznać potencjał zastosowania tego rozwiązania w branży morskiej i stoczniowej.

Jakie korzyści daje wdrożenie enova365 w branży morskiej i stoczniowej?

Nasza firma pochodzi z Gdyni i dlatego trwale jesteśmy związani z tym miejscem. W związku z tym w gronie naszych Klientów nie może zabraknąć przedsiębiorstw z branży morskiej i stoczniowej. Na podstawie analizy ich potrzeb przygotowujemy indywidualne oferty współpracy obejmujące wdrożenie systemu ERP enova365. Jako autoryzowany partner tego oprogramowania przeprowadzamy jego sprawne wdrożenie oraz piszemy programistyczne dodatki pod kątem wymagań. Poniżej przybliżamy przykładowe z nich.

Integracja różnych obszarów działalności firmy

Jedną z kluczowych korzyści wdrożenia enova365 w firmie w branży stoczniowej i morskiej jest możliwość integracji w systemie różnych obszarów działalności. W praktyce oznacza to, że w ramach jednej infrastruktury zyskuje się dostęp do wielu procesów biznesowych. Można je nie tylko monitorować, ale również nimi sterować. Obejmuje to m.in.: działalność finansowo-księgową, gospodarkę magazynową, kadry i płace, gospodarkę środkami trwałymi, handel i ofertowanie czy też dział zakupowy oraz produkcję. Dzięki enova365 zyskasz większą kontrolę nad firmą oraz możesz nadawać poszczególnym działom lub pracownikom różne uprawnienia. Takie usprawnienie korzystnie wpływa na funkcjonowanie firmy z branży morskiej i stoczniowej. Świetnie widać to na przykładzie naszego wdrożenia dla Polskiego Ratownictwa Okrętowego.

Oszczędność czasu na skutek automatyzacji wystawiania dokumentów księgowych

Czas jest obecnie bardzo ważną walutą. Co do tego pewnie żaden przedsiębiorca nie ma wątpliwości. Biorąc to pod uwagę, wspieramy naszych Klientów w optymalizacji procesów firmowych, co prowadzi do oszczędności czasu i zwiększenia wydajności przedsiębiorstwa. Wpływ na to ma m.in. automatyzacja wybranych obszarów związanych z wystawianiem dokumentów oraz ich obiegiem. System enova365 umożliwia automatyczne wystawianie faktur i innych dokumentów księgowych oraz ich edycję. Dzięki temu specjaliści znacznie skracają proces wystawienia dokumentu i wysłania go do partnera biznesowego, a zaoszczędzony czas mogą poświęcić na realizację innych zadań.

Ustandaryzowanie procesu przechowywania dokumentów i zwiększenie ich bezpieczeństwa

Wiele firm boryka się z tym, że dokumenty przechowywane są w różny sposób. Niektórzy zapisują je w wersji online, a inni drukują i umieszczają w segregatorach. W obu przypadkach dostęp do dokumentacji jest utrudniony i brakuje standaryzacji całego procesu. W tym również pomaga system enova365. Dzięki niemu minimalizuje się papierowy obieg dokumentów i ustanawia się standardy związane z ich przechowywaniem w systemie. Przekłada się to na zwiększone bezpieczeństwo dokumentów, co ma kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku ofert handlowych czy też treści, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. Standaryzacja przechowywania i zabezpieczania dokumentów to kolejna korzyść związana z wdrożeniem systemu ERP enova365 z XLE.

Automatyczna aktualizacja cen towarów

Specyfika firm z branży morskiej i stoczniowej jest taka, że często zamawiają one surowce, materiały i inne towary. Dynamika zmian cen na tym rynku jest bardzo wysoka, przez co trudniej o zachowanie wytycznych z budżetu oraz utrzymanie wszystkiego w ryzach. Wszelkie zmiany muszą być skrupulatnie odnotowywane, co zabiera cenny czas. Tu z pomocą przychodzą moduły zakupowe od enova365, które w automatyczny sposób aktualizują cennik towarów w systemie na podstawie danych z dokumentów sprzedażowych. Usprawnia to codzienną pracę oraz minimalizuje ryzyko ewentualnych błędów w wycenach.

Optymalizacja kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa

Bez względu na branżę każdemu przedsiębiorcy zależy na zmniejszeniu kosztów prowadzonego biznesu i jednoczesnym zwiększeniu zysków. Można to osiągnąć poprzez odpowiednie wdrożenie systemu enova365 w swojej firmie. Korzystają na tym również podmioty z branży morskiej i stoczniowej. Redukcja obiegu papierowych dokumentów to tylko jeden z czynników. Kolejnym jest zwiększenie wydajności pracy zespołu na skutek automatyzacji wybranych procesów. Dzięki temu więcej czasu można poświęcić na działania operacyjne, w tym m.in. pozyskiwanie klientów czy też realizację usług. W takich warunkach łatwiej zadbać też o utrzymanie najwyższego standardu świadczonych usług, co pomaga w budowaniu pozycji rynkowej.

Zaawansowana analityka i raportowanie

System enova365 umożliwia gromadzenie danych oraz przygotowywanie specjalistycznych raportów. Zaawansowana analityka pomaga w podejmowaniu strategicznych decyzji w obszarze kierunku rozwoju firmy czy też wprowadzania w niej zmian. Proponowane przez nas rozwiązanie spełnia najwyższe standardy w tym zakresie i można integrować je z różnymi innymi systemami wykorzystywanymi przez klientów. Aspekt raportowania był bardzo istotny dla kolejnego z naszych klientów z branży morskiej i stoczniowej, czyli firmy Neptun Ship Service Ltd.

Jako XLE od lat współpracujemy z branżą morską i stoczniową, dostarczając wysokiej jakości oprogramowanie ERP enova365. Zajmujemy się jego implementacją oraz wspieramy Klientów w jego obsłudze. Wśród naszych partnerów ze wskazanego sektora znajdują się m.in.: Polskie Ratownictwo Okrętowe, Neptun Ship Service Ltd., Stocznia Remontowa Nauta S.A. i Sail Service. Chcesz zoptymalizować działanie swojego przedsiębiorstwa? Skontaktuj się z nami i wspólnie sprawdźmy dostępne możliwości!