Przejdź do treści

Dlaczego oprogramowanie ERP enova365 dla biznesu?

enova 365 to doskonały system do standaryzacji i automatyzacji procesów biznesowych.

Jako firma wdrażająca systemy ERP w przedsiębiorstwach od wielu lat, zdecydowaliśmy się na wdrożenia jednego sytemu ERP enova365 ze względu na możliwość:

 • dodawania rozwiązań programistycznych dopasowanych do wymagań użytkowników – co oznacza elastyczność,
 • integracji z innymi programami np. branżowymi,
 • bieżących aktualizacji funkcjonalności, zawsze zgodnie z przepisami,
 • pracy zdalnej – z każdego miejsca i każdego urządzenia.
Autoryzowany Partner enova365 XLE logo
certyfikat XLE autoryzowanego partnera enova365

Jesteśmy Autoryzowanym Partnerem enova365

co oznacza, że jesteśmy wykwalifikowanym ekspertem, który świadczy usługi sprzedaży i wdrożenia systemu enova365. To właśnie z nami powinieneś się skontaktować, jeśli chcesz wdrożyć system klasy ERP do zarządzania procesami u siebie w przedsiębiorstwie. Sprawdź, jak przebiega proces wdrożenia systemu.

Z Soneta sp. z o.o., producentem oprogramowania enova 365, łączy nas współpraca od 2014 roku oraz zamiłowanie do nowoczesnych i elastycznych rozwiązań informatycznych dla biznesu. Soneta, jako pierwsza firma w Polsce udostępniła pełny system ERP w chmurze oraz umożliwiła swoim Klientom korzystanie z niego na wielu urządzeniach i niezmiennie wypracowuje kolejne rozwiązania usprawniające oprogramowanie. Elastyczność enova365 pozwala na wprowadzanie przez nas – jako Autoryzowanego Partnera Soneta – dodatków programistycznych, które sprawiają, że program jest dopasowany do indywidualnych potrzeb Klienta.

Warianty oprogramowania ERP enova365

Firma w początkowej fazie rozwoju może zakupić i skorzystać z wdrożenia systemu w jednym z trzech wariantów kolorystycznych (enova365 w wersji srebrnej, złotej lub platynowej), które odwzorowują zakres funkcjonalny modułów, a z czasem podnieść wersję do wyższej bez konieczności reorganizacji, wymiany i konwersji baz czy migracji danych.

Sprawdź różnice między wersjami kolorystycznymi dla poszczególnych modułów i wybierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy: podstawową – srebro lub bardziej zaawansowaną – złoto albo dla najbardziej rozwiniętych organizacji – platyna. Poniżej znajdziesz szczegóły dotyczące wybranych modułów:

enova365 multi baner

Multi możliwości oprogramowania enova365

Standardowa funkcjonalność systemu może być dowolnie rozbudowana o różnego rodzaju dodatki, dopasowując tym samym program do nawet najbardziej specyficznych dla danej branży lub organizacji potrzeb. W miarę rozwoju przedsiębiorstwa aplikację można rozbudowywać o kolejne stanowiska, moduły czy warianty.

Rosnące wymagania wobec systemu nie determinują już potrzeby jego zmiany – wdrożenie systemu enova365 to inwestycja na wiele lat niezależnie od rosnącego zatrudnienia, profilu działalności firmy, zmian na rynku czy w przepisach.

ERP enova 365 to jedyny w Polsce system multiinterfejsowy

Użytkownik może wybrać jeden ze sposobów korzystania z systemu: okienkowy (aplikacja zainstalowana na komputerze), przeglądarkowy (dostęp do systemu poprzez przeglądarkę internetową), dotykowy (również komórkowy), mając pewność, że pracuje na tym samym systemie, korzystając z tej samej bazy danych.

ERP enova 365 to doskonały system do standaryzacji i automatyzacji procesów biznesowych i wspierania procedur w firmie. Łączy prostotę obsługi z ogromem możliwości konfiguracji oraz implementacji rozwiązań będących odpowiedzią na indywidualną specyfikę firmy, w której funkcjonuje. Poprzez wdrożenie systemu ERP enova365 wspieramy nowoczesne metody zarządzania, usprawniamy planowanie podejmowanych działań oraz dokonywanie bieżących analiz.

Pobierz pełne zestawienie informacji o modułach enova365 i funkcjonalnościach w poszczególnych wariantach kolorystycznych w podziale na obszary biznesowe.

pieczęć enova365 best in cloud
enova365 w Chmurze

Best in Cloud 202

enova365 jest rozwijana w chmurze od 2011 roku. Jakość tych usług została doceniona poprzez przyznaną

w 2020 roku nagrodę “Best in Cloud 2020” – pierwsze miejsce w kategorii Produkt ERP/CRM w chmurze oraz „Best In Cloud 2023” – pierwsze miejsce w kategorii Najlepszy produkt zintegrowanej komunikacji za rozwiązanie „Praca hybrydowa realizowana w ramach ERP enova365”.

Cloud computing

Cloud computing, czyli model chmurowy, to sposób korzystania z zewnętrznych zasobów IT poprzez ich wynajem. 
W przypadku ERP oznacza to następujące możliwości w chmurze:

 • uruchomienie licencji na oprogramowanie – model ASP (Application Service Provider)
 • umieszczenie kopii zapasowych danych
 • uruchomienie infrastruktury IT – model IaaS (Infrastructure as a Service)
 • uruchomienie całości instalacji – model SaaS (Software as a Service)

enova365 w opcji abonamentu – model SaaS

Nie musisz kupować licencji enova365, by korzystać z funkcjonalności tego oprogramowania.
W modelu subskrypcyjnym zyskujesz w ramach opłaty abonamentowej: 

 • dostęp do ERP enova 365 w chmurze – za wybrane przez siebie moduły, 
 • przestrzeń IT – na serwerze od wybranego dostawcy chmury,
 • wsparcie techniczne serwisu enova365 przez Autoryzowanego Partnera (jakim jest XLE Sp. z o.o.).

Moduły systemu enova365

Które obszary Twojego biznesu chcesz wzmocnić?

Sprawdź poniżej, jakie są dostępne rozwiązania enova365, które wdrażamy i serwisujemy jako Autoryzowany Parter enova 365 w firmach głównie z województwa pomorskiego, a dzięki doświadczeniu w zdalnej pracy, nie obce są nam projekty dla klientów innych miast Polski jak Łódź i Warszawa.

enova365 Business Intelligence (BI)

baner enova365 BI

Moduł BI zbiera dla Ciebie dane, które masz ulokowane w enova365, pozwalając tym samym na wiarygodną i szybką analizę np. sprzedaży, kosztów, stanów magazynowych, czy efektywności pracowników. Planowanie i podejmowanie decyzji stają się o wiele łatwiejsze! W kilku kliknięciach otrzymasz raport z wybranego obszaru działalności w dowolnej formie: wskaźnika, tabeli czy wykresu.

Podziel się! Wskaźniki i raporty wygenerowane z BI możesz udostępniać innym członkom Twojej firmy i wspólnie określać kierunki rozwoju.

Nowość! Teraz dostępny jest również „Panel BI”, gdzie można zamieszczać raporty. Panel możesz dostosować do swoich potrzeb.

Nasz szef śledzi wykresy każdego dnia i lubimy bieżące informacje o progresie ☺

enova365 Handel i magazyn

handel enova365 baner

Obszar enova365 „Handel i Magazyn” zapewnia kompleksową informację na temat transakcji firmowych i kontrahentów w jednym miejscu oraz automatyzację procesów handlowych. Przeznaczony jest dla przedsiębiorstw prowadzących działalność:

 • handlową (zarówno hurtową, jak i detaliczną)
 • usługową
 • produkcyjną
 • budowlaną
 • oferującą stale lub cykliczne usługi

w tym za pośrednictwem sklepu internetowego (z modułem enova365 „esklep konektor”).

Dzięki swoim zaawansowanym funkcjom, rozwiązanie enova365 Handel i Magazyn stanowi kompletne narzędzie do obsługi firmy w zakresie:

 • tworzenia i wydruku dokumentów sprzedażowych (w tym faktur z mechanizmem podzielonej płatności – split payment), handlowych, magazynowych, obsługi wielu magazynów,
 • tworzenia rozbudowanych kartotek z indywidualnymi cechami i załącznikami,
 • tworzenia indywidualnych cenników kontrahentów, progów rabatowych, przecen okresowych,
 • przechowywania informacji o kontrahentach, bankach, urzędach,
 • wymiany dokumentów z kontrahentami (moduł enova365 „EDI”)

Moduł Handel jest w pełni zintegrowany z Ewidencją Środków Pieniężnych, uzupełniającą moduły handlowe w ramach rozliczeń z kontrahentami, jak również z Ewidencją Dokumentów i rejestrem VAT.

Zobacz, jak proste może być zarządzanie zamówieniem

Czy chcesz jeszcze bardziej usprawnić komunikację z Twoimi kontrahentami, gdziekolwiek jesteś?

enova365 oferuje innowacyjne rozwiązanie – dodatek do modułu Handel i Magazyn – „Pulpit Kontrahenta”, dzięki któremu wymiana informacji i dokumentów z Twoimi klientami i dostawcami będzie możliwa zdalnie, za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Twoja działalność obejmuje produkcję? 

Możesz uwzględnić to w swoim systemie informatycznym wdrażając moduł enova365 Produkcja.

By poznać lepiej zagadnienie wdrożenia enova 365 w obszarze Handel, przeczytaj o przebiegu wdrożenia w case study:

enova365 Sprzedaż i CRM

sprzedaż i CRM enova365 baner

Obszar enova 365 Sprzedaż i CRM to narzędzie dopasowane do mobilnej pracy Handlowców.

W jednym miejscu zgromadzone są dane pozwalające na skuteczną organizację pracy – rejestrację danych o kontrahentach, zaplanowanych działaniach związanych z kontrahentami. Moduł umożliwia definiowanie własnych typów aktywności, projektów, kampanii CRM, dzięki czemu dowolnie można dostosować wygląd i zachowanie systemu do indywidualnych wymagań firmy. Co więcej, dostęp do dokumentów, danych dotyczących klientów, jest możliwy z urządzeń mobilnych – Handlowiec ma do nich dostęp w podróży, czy podczas spotkań biznesowych poza siedzibą firmy.

Moduł został wyposażony w funkcje, które wykraczają poza standardowe możliwości aplikacji tego typu:

 • Ewidencja kontaktu z Klientem enova365 – pozwala na tworzenie raportów dotyczących historii kontaktów z konkretnym Kontrahentem. Oprogramowanie zawiera gotowe wzorce, które możesz modyfikować według potrzeb Twojej Firmy.
 • Pulpit kontrahenta – możesz dać dostęp do zamówień swoim Klientom. Dzięki temu będą mogli sprawdzić swoją historię zamówień oraz pobierać faktury.
 • Obsługa lejka sprzedażowego enova365 – przeanalizuje lejek sprzedażowy za Ciebie. Dzięki temu łatwiej będziesz podejmować decyzje, dostosujesz komunikat do konkretnej grupy klientów. Będziesz mieć pewność, z jakiego źródła firma pozyskuje najwięcej Klientów.
 • Integracja z kalendarzem Google – zautomatyzujesz wymianę info z wizyt handlowych – między swoim kalendarzem Google a bazą systemu.

O CRM dowiesz się więcej z artykułu na blogu XLE. Sprawdź jak Twoja firma może skorzystać z funkcjonalności tego modułu.

enova365 Przedstawiciel Handlowy

Nowość! enova365 oferuje teraz dodatek „Przedstawiciel Handlowy” – to aplikacja, która obsługuje procesy sprzedażowe, zapewnia mobilny dostęp do informacji o planowanych wizytach, usprawnia zarządzanie danymi dotyczącymi poszczególnych kontaktów z klientami – a wszystko w integracji z mapami i kalendarzem Google.

enova365 Procesy

baner enova365 Procesy Workflow

Obszar enova365 „Procesy” to podstawa we wszystkich obszarach Twojej firmy, jeśli chcesz uporządkować i usprawnić obieg dokumentów oraz zarządzanie zadaniami między pracownikami, działami, filiami. Takie narzędzie powinno funkcjonować w każdym przedsiębiorstwie – dużym, średnim i małym – niezależnie od branży.

Zarządzanie procesami – Moduł enova 365 WORKFLOW 

Wiele czynności, które masz Ty i Twoi pracownicy do wykonania staje się uporządkowana, co więcej – już nie musisz powtarzać co pół roku, że jest zadanie do wykonania – system informuje o terminach, angażowane są także osoby zatwierdzające poszczególne etapy. Oszczędzasz czas, nerwy, papier, minimalizujesz ryzyko popełnienia błędu i opóźnień przez uczestników zadań na różnym poziomie – w każdym dziale – od najniższego szczebla po kadrę zarządczą.

Organizacyjna płynność z systemem enova365

Odzwierciedla procedury zachodzące w organizacji. W jednym miejscu agreguje informacje z różnych działów w firmie.
Po wykonaniu czynności przez pracownika, system automatycznie przekazuje zadanie w procesie do kolejnej osoby odpowiedzialnej za jego wykonanie.


Dzięki pełnej integracji Workflow z innymi modułami enova365, korzystasz z zarządzania procesowego we wszystkich obszarach, które masz w systemie. Narzędzie intuicyjnie organizuje oraz automatyzuje procesy i czynności w firmie. Prowadzi użytkownika „za rękę” przez czynności zdefiniowane w procesie.

Bardzo przydatna funkcjonalność między innymi przy obsłudze kadrowej w firmie, gdzie np. pracownik ma dokładnie wskazane, jak właściwie złożyć wniosek urlopowy.

Zarządzanie procesami – enova365 DMS (Document Management System)

czyli po naszemu – system zarządzania dokumentami – to narzędzie, które usprawnia obieg dokumentów w firmie, między pracownikami, działami, oddziałami.

e-obieg dokumentów dla biznesu

Cyfrowy obieg dokumentów dzięki enova365 DMS oznacza możliwość: 

 • gromadzenia dokumentów,
 • wyszukiwania i udostępniania dokumentów, 
 • wglądu do dokumentów, 
 • porządkowania, ewidencjonowania dokumentów,
 • równoległej pracy na tym samym dokumencie,

w sposób szybki, zdalny, a do tego prosty.

Funkcjonalność modułu enova365 DMS

enova 365 DMS to zestaw narzędzi o charakterze ewidencyjnym, który wspiera przechowywanie, porządkowanie dokumentów w rejestrach (przychodzące/ wewnętrzne/ wychodzące) oraz ewidencjonowanie zgodnie z jednolitym rzeczowym wykazem akt, a także przypisywanie ich do spraw, działów merytorycznych czy też elementów w strukturze organizacyjnej. Posiada opcje ułatwiające wprowadzanie danych do systemu, w tym funkcjonalność OCR (Optical Character Recognition) – służącą do rozpoznawania znaków oraz całych tekstów z plików graficznych oraz plików PDF – dzięki temu możliwe jest szybkie wyszukiwanie wg treści.

Oszczędności z DMS

Po wdrożeniu modułu DMS zlikwidujesz segregatory i stosy papierów, zaczniesz oszczędzać materiały drukarskie oraz energię pracowników, a przede wszystkim zyskasz czas na zajmowanie się rozwojem biznesu. Widzisz wciąż dokumenty na biurkach, a w szafach segregatory już się nie mieszczą? Zastanawiasz się, gdzie wcisnąć dodatkowy regał? Nie trać – wyobraź sobie, jak piękny jest cyfrowy ład w firmie i zgłoś się do nas!

Sprawdź też dodatek XLE – DMS_XLE – dowiedz się więcej na temat wdrożenia DMS z artykułu.

DMS może być wspierany przez moduł Workflow w kwestii definiowania i realizacji ustalonych procesów w obszarze przetwarzania dokumentów, którym podlegają dokumenty DMS.

enova365 Finanse i Księgowość

obszar finanse i księgowość enova365 baner

Oprogramowanie enova365 Finanse i Księgowość automatyzuje powtarzalne czynności księgowania, windykacyjne, umożliwia sprawne rozliczenia podatkowe oraz wysyłkę eDeklaracji i co bardzo istotne – jest na bieżąco aktualizowana pod względem zmian w przepisach. Twój dział księgowości ma zapewnioną wnikliwą i sprawną analizę sfery finansowo-księgowej firmy poprzez dedykowane w tym celu moduły:

 • Księga Podatkowa – narzędzie do obsługi księgowości uproszczonej
 • Księga Handlowa – narzędzie do obsługi księgowości w oparciu o plan kont
 • Księga Inwentarzowa – narzędzie do prowadzenia ewidencji środków trwałych firmy
 • Webservices – funkcja umożliwiająca dostęp do danych o stanie konta bankowego bez logowania się do systemu bankowego.

Przeczytaj praktyczne informacje na temat obszaru „Finanse i księgowość”  w ulotce producenta:

Zarządzanie i obieg dokumentów z enova 365

Zobacz, jak enova 365 usprawnia współpracę z działem księgowości:

enova365 Kadry Płace i HR

kadry i płace baner enova365

Obszar kadrowo-płacowy ujęty w systemie enova365 obfituje w największą liczbę modułów. Podstawowy moduł można rozbudować o funkcje, które są dopasowane do konkretnych odbiorców. Informacje dotyczące Twoich pracowników będą uporządkowane, łatwo wyszukiwane, generowanie deklaracji i raportów zautomatyzowane. W efekcie – mniej błędów, mniej papieru, więcej czasu i zadowolenie pracowników.

Działy kadrowe w swej codziennej pracy mają zapewnione kompleksowe wsparcie dzięki mnogości dedykowanych modułów, poza bazowymi, które wspierają zarządzanie danymi o pracownikach oraz naliczanie wypłat:

 • Delegacje Służbowe
 • Pracownicy Eksportowi
 • 4Trans (Tachoscan)
 • Zarządzanie odzieżą roboczą
 • Import/Eksport RCP
 • Zbiorcza edycja czasu pracy
 • Deklaracje ZUS / PIT / PFRON
 • Szkolenia
 • Ochrona danych osobowych

System enova365 ma też rozwiązania do rozliczeń PPK – Pracownicze Plany Kapitałowe oraz do prowadzenia e-teczek pracowniczych (elektroniczna dokumentacja pracownicza).

Sprawdź informacje na temat obszaru „Kadry Płace i HR” w ulotce od producenta.

Pulpit pracownika i Pulpit kierownika

Doskonałym dodatkiem, który usprawni zarządzanie zasobami ludzkimi w Twojej firmie, jest „Samoobsługa Pracownicza”. Narzędziem operują wszyscy pracownicy w firmie, co usprawnia składanie wniosków i ich zatwierdzanie – z możliwością wykorzystania urządzeń mobilnych! Dostęp do swoich danych pracowniczych mają w każdej chwili, a ich dane są w pełni bezpieczne.

Artykuł o dostępnych Pulpitach enova 365 dostępny jest na naszym blogu. Sprawdź jakie są funkcjonalności poszczególnych Pulpitów.

Zobacz też, jak z systemem enova365 możesz zarządzać rekrutacją pracowników do Twojej firmy

enova365 Projekty i usługi

baner enova365 projekty

Zapewne funkcjonuje w Twojej firmie jakaś metoda zarządzania projektami, masz odpowiednie osoby do zarządzania budżetem, organizację przebiegu zadań, nadzór nad realizacją zleceń. A może chcesz włączyć te procesy do systemu i usprawnić pracę Twoich kierowników projektu, czy project managerów, zyskać na integracji danych? Obszar enova365 „Projekty i Usługi” dostarczy Ci takie właśnie funkcjonalności, zautomatyzuje czynności związane z budżetowaniem, harmonogramem zadań, raportowaniem.

enova365 Produkcja

baner produkcja enova365

Moduł enova365 Produkcja jest powiązany z modułem enova365 Handel i magazyn z możliwością integracji z systemami lub programami zewnętrznymi.

System pozwala na automatyzację procesów produkcji oraz na bieżące informowanie o rzeczywistym postępie prac. Dzięki elastyczności rozwiązania, można tworzyć własne wzorcowe operacje związane z produkcją.

Z funkcjonalności enova365 Produkcja skorzystają przede wszystkim pracownicy na stanowiskach: szef produkcji, kierownik produkcji, kierownik magazynu.

Korzyści modułu Produkcja

enova moduł produkcja widok ekranu wykres Gantt'a
 • zarządzanie procesem produkcji w sposób efektywny i zautomatyzowany – planowanie pracy pracowników, czasu maszyn i urządzeń
 • bieżąca kontrola procesów produkcyjnych na każdym etapie
 • elastyczna struktura umożliwiająca przypisanie wzorcowych operacji
 • szybkie wyliczenie kosztów wytworzenia produktu
 • generowanie dokumentów rozchodu surowców danego zlecenia

enova365 Nieruchomości

enova ikona moduł nieruchomości prostokąt

Moduł enova365 Nieruchomości to narzędzie do zarządzania różnymi nieruchomościami: komercyjnymi, biurowymi, mieszkaniowymi, które jest zintegrowane z innymi obszarami firmy, umożliwiając bezpośredni dostęp do danych. Zarejestruj obiekty w systemie i wybierz odpowiednie dla nich właściwości. Skorzystaj też z opcji podpowiedzi i przypomnień o przeglądach, ubezpieczeniach, badaniach technicznych określonych przepisami prawa.

Jakie procesy w module „Nieruchomości”

Ekran modułu Nieruchomości od ERP enova365

Dzięki programowi obsłużysz procesy związane z:

 • umowami z najemcami
 • umowami z wykonawcami
 • remontami
 • archiwizacją dokumentacji
 • obsługą i monitorowaniem zdarzeń związanych z budynkami, lokalami, kosztami
 • obsługą polis ubezpieczeniowych
 • obsługą liczników mediów

Możesz zdefiniować swoje zdarzenia. Elastyczność to jeden z wyróżników enova365!

Obejrzyj krótki film, gdzie współautor modułu Nieruchomości dzieli się wskazówkami na temat funkcjonalności tego elementu systemu:

Jeśli jesteś zainteresowany tym szczególnym dodatkiem, skontaktuj się z naszym zespołem XLE i spytaj o ofertę: bok@xle.pl

enova365 Flota

Flota enova365 grafika

Moduł enova365 Flota usprawnia zarządzanie służbowymi pojazdami w przedsiębiorstwie – całą flotą z jednego miejsca. Pozwala na pełną opiekę nad pojazdami, w tym: ewidencjonowanie szczegółowych informacji na temat posiadanych samochodów, rejestrowanie zdarzeń planowanych (przeglądy) i niespodziewanych (awarie, stłuczki), kontrolę stanów liczników, rezerwacje pojazdów wraz z planowaniem tras, ewidencjonowanie mandatów z połączeniem do wykonanych przejazdów. Zaplanowane przejazdy są graficznie prezentowane w kalendarzu. 

Moduł Flota jest zintegrowany / powiązany z modułem enova365 Handel oraz enova365 Księgowość, dzięki czemu zapewniona jest ewidencja, obieg i archiwizacja dokumentów oraz rozliczanie przejazdów w jednym systemie. 

Rozwiązanie pozwala na zautomatyzowanie powtarzalnych czynności oraz na prowadzenie zadań managera i pracowników obsługujących samochody w sposób bezbłędny, przejrzysty i poukładany. 

Podstawowe elementy modułu enova 365 Flota

grafika ekran z modułem enova flota

W programie znajdziesz elementy związane ze specyfiką zarządzania pojazdami w przedsiębiorstwie:

 • Ewidencja pojazdów 
 • Rezerwacje pojazdów 
 • Ewidencja zdarzeń związanych z pojazdami 
 • Ubezpieczenia pojazdów 
 • Zgłoszenia szkód pojazdów 
 • Rejestracja mandatów

Tak samo jak w przypadku wcześniejszych modułów i ten element systemu enova365 możemy elastycznie dopasować do różnych potrzeb przedsiębiorców – zespół XLE przygotowuje na zlecenie Klienta programistyczne rozwiązania, które pozwalają na indywidualne ustawienia modułu.

Zgłoś się do nas po ofertę – skorzystaj z pełni możliwości enova365! bok@xle.pl

Własne rozwiązania ERP

Dodatki do ERP enova 365 od XLE

XLE DMS Document Management System

Polityka czystego biurka, to mrzonki? My wiemy, że to realne! Wyobraź sobie biuro bez papieru i dziesiątek segregatorów. Zeskanuj dokument i uruchom XLE_DMS, program łączący moduły DMS i Workflow enova365, poprowadzi Cię on krok po kroku do miejsca, w którym dokument powinien się znaleźć. Od chwili wdrożenia systemu z XLE DMS możesz mieć dokument zawsze w zasięgu wzroku! XLE_DMS zdecydowanie uprości zarządzanie dokumentacją w Twojej firmie. Stałe kopiowanie, drukowanie przejdą do historii. Możesz ograniczyć dostawy papieru i tonerów. Zacznij planować nowe działania prowadzone zdalnie z systemem enova365!

Aktualnie w naszej ofercie znajdziesz XLE DMS_2 oraz XLE DMS_mini

XLE CTI
Computer Telephony Integration

Kontakt z klientem, to podstawa biznesu. My łączymy systemy!

XLE_CTI to dodatek pozwalający na integrację centrali telefonicznej Call-ex firmy Datera z systemem ERP enova365. Dodatek, który bardzo szybko stanie się niezbędny w Twojej pracy. Zastąpi dziesiątki karteczek i ginące długopisy. System podpowie Ci, z którym klientem rozmawiasz. Już w trakcie rozmowy możesz przygotować ofertę lub odnaleźć dokument, o którym rozmawiacie. Notatkę łatwo przerobisz na zlecenie dla innego pracownika. XLE_CTI zapamięta nie tylko kontakt, ale i Waszą rozmowę, przypomni o oddzwonieniu pokazując jednocześnie historię konwersacji.

Słyszysz? Dzwoni nowy klient. XLE_CTI ma już jego numer telefonu, reszta zależy od Ciebie.

XLE Symfonia Bundle

Dodatek do importowania dokumentów z plików tekstowych oprogramowania Symfonia do enova365

XLE KiP Terms Reminder

„Przypominacz” – alerty o zbliżających się terminach zdefiniowanych zdarzeń – dodatek do modułu Kadry Płace

XLE Windykator

Dodatek do CRM służący do zautomatyzowanej wysyłki maili z przypomnieniem o zaległej płatności.

Aktualnie jest również dostępna rozbudowana wersja tego rozwiązania – dla branży TSL.

XLE Generator dokumentów do Worda

Dodatek, który generuje dokument docx z obiektu na liście.

XLE Opisy analityczne

Dodatek do automatycznego generowania opisów analitycznych dla dokumentów handlowych w celu dodania kwoty dokumentu do Projektu.

XLE Handel Reminder

Do usprawnienia komunikacji między osobami importującymi wyciągi bankowe a realizującymi zamówienia klientów.

XLE Features

Dodatkowe możliwości automatyzacji czynności w module handlowym – automatyczna wysyłka dokumentów handlowych, podpinanie załącznika dokumentu handlowego pod dokument ewidencji.

XLE Powiadomienia o zmianie stanu zlecenia

Do konfiguracji treści i odbiorców maili i sms wysyłanych automatycznie po zmianie statusu zlecenia – dodatek do modułu Serwis lub do modułu Projekty.

XLE Raport NBP

opis w przygotowaniu

XLE Odpisy aktualizujące należności

Dodatek do obszaru Księgowość.

XLE Predekretacja

Dodatek do obszaru Księgowość automatyzujący predekretację.

XLE Suncode WF + Integrator

Integracja z SUNCODE Workflow Plus w zakresie przyjęcia dokumentów.

Jak wdrażamy ERP enova365

Etapy zakupu i wdrożenia systemu informatycznego enova365

Zakup i wdrożenie systemu informatycznego to proces, który składa się z powtarzających się etapów. 
My realizujemy go zawsze w oparciu o swoją wypracowaną metodykę.
Wiemy, że działając zgodnie z przyjętymi zasadami, realizujemy projekty wdrożenia systemu efektywnie,
zdalnie realizując większość czynności dla naszych Klientów. Dzięki temu możemy współpracować z firmami nie tylko z Gdyni, Gdańska i okolic, ale sięgamy też Łodzi, czy Warszawy.

Przed przystąpieniem do analizy przedwdrożeniowej poprosimy Cię o wypełnienie arkuszy, na których podstawie określimy, ile czasu potrzebujemy na przeprowadzenie analizy przedwdrożeniowej, jaki jest jej kosztorys oraz jakie zagadnienia musimy w niej omówić.

To bardzo ważny dokument, który powstanie w oparciu o szereg spotkań z Twoimi pracownikami z różnych działów. Określimy wspólnie, jakie masz potrzeby względem nowego systemu ERP. Dzięki analizie możemy klarownie określić zakres i koszt wdrożenia wybranych modułów systemu enova365 oraz jego priorytety.

Nasz dział handlowy wraz z kierownikiem projektu analizy przygotuje ofertę na realizację indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Po zakupie licencji ERP enova365 ustalamy harmonogram wdrożenia, podpisujemy umowę na realizację prac i przystępujemy do działania.

Na tym etapie następuje stworzenie oraz przetestowanie funkcji systemu enova365, które zdefiniowaliśmy wspólnie z wyznaczonymi osobami z Twojej firmy na etapie analizy. Dochodzi tu również do rozwoju funkcjonalności dopasowanych do Twoich oczekiwań, tworzenia integracji i interfejsów, a także procesu migracji danych.

Twoi pracownicy zostaną przeszkoleni z poruszania się po systemie, interfejsu, funkcji podstawowych oraz wybranych funkcji zaawansowanych. Szkolenia mogą odbywać się indywidualnie lub w grupach, przy czym możemy je przeprowadzić w Twojej firmie lub w trybie zdalnym. Na życzenie Twoi pracownicy mogą otrzymać również instrukcje stanowiskowe.

Po szkoleniach będziemy Cię wspierać przez jakiś czas w generowaniu pierwszych dokumentów i raportów, w pierwszym zaciągnięciu wyciągów bankowych, czy też przy pierwszym naliczeniu wypłat z wykorzystaniem wdrożonego systemu enova365.

Jak procedujemy po Twoim zgłoszeniu

ikonka enova365 klarowne procedury
 1. Wdrożenie oprogramowania ERP enova365 poprzedzone jest naszą dogłębną analizą Twoich potrzeb / potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.
ikonka enova mechanizmy skrótów

2. Z analizy wynika zakres wdrożenia systemu enova365, czyli jakie moduły oprogramowania będziemy wdrażać w Twojej firmie.

ikonka enova przepływ info

3. Ponadto ustalamy, jakie dodatkowe funkcjonalności do wybranych modułów systemu enova365 mamy zaprogramować.

ikona enova analizy i wskazniki

4. Wdrażamy system. Skutecznie.

ikonka enova przepływ info

5. Wdrożenie oprogramowania enova365 poprzedzone jest naszą dogłębną analizą Twoich potrzeb / potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Dofinansowanie

SPEKTRUM

Zachęcamy do skorzystania z możliwości dofinansowania specjalistycznych usług doradczych w obszarze ICT. W ramach doradztwa przeprowadzimy analizę potrzeb Twojej firmy na oprogramowanie ERP, dzięki której dowiesz się, jakie oprogramowanie dobrać do poszczególnych obszarów biznesowych w Twojej firmie, jakie rozwiązania możesz zastosować, by Twój biznes zaczął działać sprawniej, praca była bardziej wydajna, a jej przebieg i wyniki nadzorowane w systemie informatycznym. 

Kto może skorzystać z dofinansowania? 

 • mikroprzedsięborstwa, małe przedsiębiorstwa i średnie przedsiębiorstwa z województwa pomorskiego 

Jaka wysokość dofinansowania w ramach programu SPEKTRUM? 

 • 50 % kosztów usługi doradczej dla zakwalifikowanych podmiotów 

Jak uzyskać dofinansowanie? 

 • sprawdź informacje na stronie www.arp.gda.pl/spektrum
 • ustal swoje potrzeby w obszarze doradztwa ICT, skorzystaj z pomocy naszego Konsultanta: tomasz.benich@xle.pl 
 • skontaktuj się z przedstawicielem Agencji Rozwoju Pomorza w celu odbycia badania wstępnego
 • wypełnij wniosek o dofinansowanie 
 • zrealizuj usługę i rozlicz grant. 

Sprawdź informacje dotyczące aktualnego naboru wniosków.

Akredytacja Spektrum dla XLE
logo Spektrum akredytowany doradca

Granty są przyznawane w ramach realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych” finansowanego z funduszy unijnych wdrażanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 2.4.1 (Specjalistyczne Usługi Doradcze).

helpdesk XLE obrazek
Serwis enova365

Wsparcie XLE po wdrożeniu systemu enova365

Rynek, przepisy prawa gospodarczego jak i podatkowego oraz procesy wewnątrz firmy nie są stałe. Do tego dochodzi rozwój samego oprogramowania przez jego producentów. Nasza praca nie kończy się na wdrożeniu systemu enova365, jako że pomagamy odnaleźć się w gąszczu ciągłych zmian i dostosować system do nowej rzeczywistości i potrzeb. Z Klientami nawiązujemy partnerskie relacje i wspieramy ich w rozwoju przez lata – sprawdź nasze referencje.

Wsparcie w postaci usług serwisu / Helpdesk systemu enova 365 świadczymy na podstawie umowy abonamentowej lub pakietu godzin przedpłaconych. Sprawdź informacje o naszych usługach serwisowych i cenniku.

Licencje

Oferta i cennik licencji systemu enova365

Jeśli interesuje Cię zakup i wdrożenie wybranych modułów enova 365, zgłoś się do nas, a przygotujemy wstępną ofertę na wdrożenie zgodnie z przedstawionym zapotrzebowaniem oraz przedstawimy Ci koszt zakupu wybranych licencji.

W przypadku zainteresowania leasingiem na zakup oprogramowania enova365,
proponujemy naszym Klientom korzystną ofertę we współpracy z Europejskim Funduszem Leasingowym – sprawdź koniecznie!

Sprawdź też opcje pakietów oferowanych przez producenta enova365:

W pakiecie taniej! Dla nowo powstałych firm, które działają na rynku nie dłużej niż 12 miesięcy mamy specjalną ofertę! Promocja obejmuje licencje na 1 stanowisko dla każdego modułu w pakiecie i jest dostępna jedynie przy pierwszym zakupie oprogramowania enova365. Koniecznie poinformuj naszego handlowca o chęci skorzystania z promocji.

Z promocji mogą skorzystać podmioty, które są organizacją pożytku publicznego, fundacją lub stowarzyszeniem. Pakiety obejmują licencję na jedno stanowisko dla każdego modułu. Promocja jest dostępna jedynie przy pierwszym zakupie licencji enova365.

Klient, który umieści na swojej stronie internetowej banner promocyjny enova365 oraz podzieli się swoją opinią na temat korzyści oprogramowania otrzyma dodatkowy rabat 5%. Przyznanie rabatu odbywa się po weryfikacji strony internetowej Klienta. Klient decydujący się na przystąpienie do promocji proszony jest o przekazanie podpisanego „Zobowiązania publikacji banneru enova365”, w którym zobowiązuje się do publikacji banneru w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury za licencje. Warunkiem korzystania z promocji jest eksponowanie banneru przez kolejne 12 miesięcy.

Regulamin promocji oraz bannery dostępne są na stronie producenta.

Klient, który posiada w ramach jednej instalacji wszystkie moduły w wersji platynowej, może bezpłatnie rozszerzyć instalację o dowolne moduły dodatkowe.

Aktualna wersja systemu

Informacje o aktualizacjach oprogramowania ERP enova365

Producent oprogramowania gwarantuje bieżące aktualizacje do zmian w przepisach polskiego prawa oraz stale rozwija system o nowe funkcjonalności oraz doskonalenie już tych użytkowanych. Jeśli masz ważną gwarancję, otrzymujesz bezpłatny dostęp do najnowszych wersji oprogramowania, wprowadzających zmodyfikowane, nowe funkcje.

aktualizacje enova365 baner