Spis treści

Przedsiębiorco. Nie trać czasu i już dziś przygotuj wniosek o dofinansowanie na zakup systemu ERP i zyskaj istotne wsparcie w procesie cyfryzacji przedsiębiorstwa. Aktualnie planowany jest nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania Ścieżka SMART finansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Wnioski można składać od 27 czerwca do 24 października br.   

Konkurs to szansa na sfinansowanie zakupu systemu ERP

Niedawno ogłoszony został kolejny konkurs w ramach programu, z którego przedsiębiorca może sfinansować zakup technologii wspierających cyfryzację. Jest to możliwe w ramach działania ścieżki SMART finansowanej z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Instrument ten powstał z myślą o wspieraniu projektów badawczo-rozwojowych, inwestycyjnych i związanych z zieloną transformacją, które są prowadzone przez przedsiębiorców. W obecnej puli do rozdania są ponad 3 miliardy złotych, co zwiększa szansę na uzyskanie dofinansowania. 

Kto może z tego skorzystać i do kiedy trwa nabór wniosków?

Program skierowany jest do przedsiębiorstw o różnej skali działalności. Aż 2,1 miliarda złotych powędruje do firm z sektora MŚP. Pozostałe 890 milionów przygotowano dla dużych przedsiębiorstw. W przypadku MŚP operatorem konkursu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Duże przedsiębiorstwa obsługuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Nabór wniosków będzie prowadzony od 27 czerwca do 24 października 2024 roku. To już w zasadzie ostatni moment, by przygotować dokumentację i złożyć wniosek o dofinansowanie.

Dofinansowanie na system ERP

Zgodnie z założeniami programu uzyskane dofinansowanie można przeznaczyć na cyfryzację przedsiębiorstwa – w ramach którego możliwe jest uzyskanie dofinansowania na realizację inwestycji związanych z zastosowaniem rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwie zmierzających do cyfryzacji produkcji, usług, procesów, modelu biznesowego w przedsiębiorstwie. Wskazany cel programu oznacza możliwość dofinansowania wprowadzenia innowacyjnego rozwiązania w przedsiębiorstwie - zakupu i wdrożenia ERP enova365. To nowoczesny system, który wspiera procesy zachodzące w różnych obszarach prowadzonego biznesu (księgowość, kadry płace, handel i magazyny, produkcja, obieg dokumentów (...). Jako XLE jesteśmy Autoryzowanym Partnerem enova365 i specjalizujemy się we wdrażaniu i serwisowaniu tego zintegrowanego, elastycznego systemu informatycznego. Skorzystaj z dofinansowania na zakup enova365 i zaufaj naszym specjalistom. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Ci wsparcie doświadczonej firmy konsultingowej, która przeprowadzi Cię przez proces wnioskowania o dofinansowanie.

Polecamy uwadze dostępny w dokumentacji konkursowej "katalog kosztów kwalifikowanych" - to z tego dokumentu dowiesz się, na co możesz przeznaczyć środki w ramach konkursu, a tym samym, jakie działania uwzględniać w dokumentacji projektowej. Programy wspierające inwestycje w cyfryzację mogą finansować różnorodne kategorie wydatków. Oto główne z nich:

 1. Środki trwałe, maszyny i sprzęt komputerowy:
  • zakup nowoczesnych komputerów, serwerów oraz innego sprzętu IT, który wspiera procesy cyfryzacyjne,
  • inwestycje w maszyny produkcyjne i inne urządzenia, które umożliwiają automatyzację procesów i integrację z systemami cyfrowymi.
 2. Wartości niematerialne i prawne:
  • zakup licencji na oprogramowanie, które wspiera funkcjonowanie firmy, np. systemy CRM, ERP, czy oprogramowanie do zarządzania projektami,
  • inwestycje w rozwiązania chmurowe i inne usługi, które poprawiają efektywność i bezpieczeństwo operacji cyfrowych.
 3. Usługi doradcze:
  • opracowanie strategii wdrożenia systemów cyfryzacji takich jak ERP,
  • konsultacje dotyczące optymalizacji procesów biznesowych z wykorzystaniem technologii cyfrowych.
 4. Koszty wdrożeniowe:
  • koszty związane z instalacją, konfiguracją i integracją nowego oprogramowania oraz sprzętu,
  • wydatki na dostosowanie istniejącej infrastruktury IT do nowych wymagań.
 5. Szkolenia:
  • szkolenia dla pracowników z zakresu obsługi nowego oprogramowania,
  • kursy dotyczące nowych metod pracy, zarządzania danymi oraz zabezpieczeń cyfrowych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak wygląda proces wdrożenia ERP enova 365, przeczytaj więcej pod tym linkiem.