Przejdź do treści

Gdynia, 02.03.2021

LIST REFERENCYJNY dla XLE za wdrożenie enova365

C.Hartwig Gdynia S.A. to wiodące przedsiębiorstwo z branży TSL , działające na rynku krajowym i międzynarodowym od 1858 roku. Oferta obejmuje kompleksowe rozwiązania w spedycji morskiej, lotniczej, multimodalnej, drobnicowej oraz transportu drogowego. 

Głównym założeniem wdrożenia nowego oprogramowania ERP było zapewnienie odpowiedniego, zintegrowanego narzędzia do obsługi kadrowo-płacowej dla zespołu liczącego ponad 350 pracowników, które spełniłoby wymagania pod względem specyfiki firmy. Szukaliśmy rozwiązania, które pozwoli nam w sprawny sposób rejestrować i nadzorować obsługę kadrową (w tym PPK), a przy tym pozwoli na naliczenia płac od razu z tego systemu.

Po zapoznaniu się z możliwościami jakie daje system enova365 oraz po przeprowadzonej przez zespół XLE analizie potrzeb naszej firmy, podjęliśmy decyzję o zakupie i wdrożeniu tego właśnie oprogramowania.

Zaimplementowane zostały zintegrowane w systemie podstawowe elementy:
– moduł Kadry Płace
– Pulpit Kierownika
– Pulpit Pracownika.

Ponadto wprowadzono dodatki, które usprawniają pracę kadrowych, takie jak: przypomnienia o terminach, generowanie dodatkowych wniosków pracowniczych, importy elementów płacowych z arkusza MS Excel, dedykowane raporty i zestawienia kadrowo-płacowe. Wdrożenie uwzględniło również elementy wynagrodzeń naliczane niestandardowo – dodatkowe wynagrodzenia do zwolnień ZUS oraz specjalne elementy wynagrodzeń związane z rozliczaniem dodatków dla kierowców.

Poza wdrożeniem systemu enova365 w obszarze kadrowo-płacowym, zespół XLE zrealizował migrację danych kadrowo-płacowych z dotychczasowego oprogramowania oraz przeprowadził szkolenie z obsługi oprogramowania enova365 dla użytkowników, co w efekcie usprawniło zarządzanie danymi pracowniczymi, ułatwiło pracę w naszej organizacji, w tym w trybie zdalnym. Pracownicy zyskali dostęp do swoich danych oraz możliwość składania wniosków urlopowych i wniosków kadrowych z poziomu aplikacji.

W naszej ocenie XLE Sp. z o. o. to firma, która skutecznie przeprowadza projekty wdrożenia systemu enova 365.

Andrzej Hass
Dyrektor ds. Finansowych,
Wiceprezes Zarządu C.Hartwig Gdynia S.A.