Przejdź do treści

Grupa Inpro istnieje od 1987 roku i w ciągu 27 lat swojej działalności uzyskała pozycję jednej z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich w Polsce. Od 2011 roku akcje Inpro SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Inpro posiada zdywersyfikowaną i pełną ofertę mieszkaniową obejmującą wszystkie segmenty rynku: apartamenty, mieszkania o podwyższonym i popularnym standardzie oraz domy. Grupa realizuje również projekty komercyjne, takie jak hotele i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Obecnie w ofercie sprzedażowej znajduje się około 500 mieszkań i domów. W przygotowaniu są kolejne inwestycje obejmujące łącznie ponad 1200 lokali.

Nasza spółka do czasu rozpoczęcia współpracy z XLE sp. z o.o. korzystała z oprogramowania, które nie spełniało wymagań firmy o tak szerokiej ofercie. Zależało nam by spółka główna – Inpro S.A. stała się głównym centrum księgowym i prowadziła sprawozdawczość oraz nadzór finansowy nad wszystkimi pozostałymi firmami w grupie. Taki model biznesowy wymagał jednego, spójnego systemu, co przełożyłoby się również na sprawność, płynność i obniżenie kosztów obsługi księgowej. Brakowało nam również mechanizmu tworzącego skonsolidowane raporty z wyników wszystkich spółkach grupy, co ułatwiło by nadzór głównej spółki nad rentownością poszczególnych inwestycji grupy.

Rozpoczęcie współpracy z XLE Sp. z o.o. zaowocowało pod koniec 2013 roku podjęciem decyzji o zakupie programu Comarch ERP Optima. Wspomniany system jak i właśnie tą firmę wdrożeniową zarekomendował nam inny klient XLE Sp. z o.o., który jest bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy. Wdrożenie rozpoczęło się od razu po zakupie programu i było przeprowadzone bardzo sprawnie i kompetentnie, co umożliwiło nam z początkiem kolejnego roku rozrachunkowego rozpoczęcie pracy na Comarch ERP Optima bez zbędnych przestojów i opóźnień. Firma XLE Sp. z o.o. zaimportowała dane w poprzedniego systemu, plan kont oraz ustawiła schematy księgowe. Konsultanci firmy XLE rozpoznali potrzeby naszej firmy z zakresu księgowości i zaimplementowali odpowiednie rozwiązania usprawniające pracę działu księgowości, wykazując się przy tym nie tylko sprawną obsługą systemów księgowych pod względem informatycznym, ale również kompleksową znajomością zasad księgowości. W dalszym etapie wdrożenia przystosowane do naszych potrzeb zostały wydruki dla działu handlowego i księgowości oraz sekretariatu. Następnie zaimplementowany został moduł Analiz BI+, który dostarcza bieżące raporty z każdego obszaru programu Comarch ERP Optima. Od tego czasu system jest systematycznie rozwijany poprzez różnego rodzaju dedykowane dodatki m.in. program dostępny przez stronę internetową dla kierowników budów służący do importu czasu pracy oraz premii pracowników fizycznych, który znacznie ułatwił pracę działu kadr.

Oprócz wcześniej wymienionych korzyści osiągnęliśmy również znaczną oszczędność czasu przy wprowadzaniu danych do ewidencji poprzez zintegrowanie poszczególnych modułów. Dział handlowy uzyskał narzędzie do kontroli rozliczeń z klientami oraz możliwość efektywnego zarządzania nimi. Dużym atutem wdrożonego systemu jest mnogość możliwości raportowania, którą uzyskaliśmy dzięki modułowi Analiz BI+.

Dlaczego oprogramowanie Comarch ERP Optima

„Dobry, profesjonalny system dający dużo możliwości przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych na oprogramowanie i wdrożenie.”

Dlaczego firma XLE

„Profesjonalna obsługa, elastyczne rozwiązania, szybka reakcja na zgłaszane zagadnienia, możliwość podpisania umowy stałej obsługi serwisowej i realizowania jej zarówno zdalnie jak i stacjonarnie. Znajomość procesów księgowych i biznesowych znacznie wykraczająca poza spotykane dotychczas standardy wśród firm wdrożeniowych.” 

Marta Lauterbach

INPRO S.A.